Wieluń ul.Młodzieżowa 3
691 018 529
dietetyk.kowalska@gmail.com

Otyłość

Otyłość

Epidemia naszych czasów

Ponad połowa dorosłych mieszkańców Polski ma nadwagę lub otyłość. Odsetek osób z tym problem ciągle rośnie

Najczęstszą przyczyną nadmiernej masy ciała jest nadwyżka kalorii. Mówiąc wprost – jemy zbyt dużo, zbyt kalorycznie i zbyt “śmieciowo”.

Chętnie i za czesto sięgamy po słodkie napoje, przekąski, fast-foody…  Żywność ta jest popularna i łatwodostępna. W dodatku ze wszystkich stron krzyczą do nas kusząco wyglądające opakowania i bazujące na naszych emocjach reklamy, którym zbyt często się poddajemy i nierzadko robimy to bezwiednie.

Nadmiernej masie ciała sprzyja także brak ruchu. Siedząca praca, a po pracy tryb siedzący w domu.

Otyłość to nie tylko problem estetyki!

Zapominamy o konsekwencjach nadmiernej masy ciała. Problemy z poruszaniem się? Z zawiązaniem butów? To pestka w porównaniu z tym, co dzieje się w nas, w środku…  otłuszczone narządy wewnętrzne, insulinooporność, może już cukrzyca typu II, zespół metaboliczny, choroby układu krążenia, choroby układu kostnego, zwiększone ryzyko nowotworów. Nadmierne kilogramy dodają nam więcej problemów niż mogłoby się wydawać

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Co zrobić, by nie wpaść w pułapkę nadmiernych kilogramów? Wprowadź zmiany w swoje życie. Zadbaj o regularną aktywność fizyczną – rower, basen, rolki, spacer, znajdź coś, co polubisz, co sprawi Ci przyjemność. Spożywaj posiłki regularnie i planuj zakupy – to pozwoli Ci uniknąć zjadania “byle czego”. Zwiększ spożycie warzyw i owoców – są niskokaloryczne, sycące i bogate w witaminy, składniki minerale oraz błonnik. Wysypiaj się. Ogranicz oglądanie tv czy siedzenie przed komputerem. Zamiast tego wybierz spacer z rodziną czy rolki z przyjaciółmi. Pij odpowiednią ilość wody. Nie poddawaj się! Wyznacz sobie cel i konsekwentnie do niego dąż, nawet jeśli droga do niego nie jest łatwa, to zaufaj mi – warto!

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie, sylwetkę? A może pragniesz sprawdzić czy Twoja masa ciała jest prawidłowa? Zapraszam Cię na wizytę. Skontroluję nie tylko Twoją masę ciała, ale także jego skład. Sprawdzę zawartość tkanki tłuszczowej oraz pomogę Ci osiągnąć wymarzone cele i wdrożyć w życie zdrowe nawyki.  Nie odkładaj swojego zdrowia na później, zadbaj o nie już teraz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *